Bill o textech

další

17. dubna 2006 v 16:48 | LUCY
Schrei: Jde tam o to, že bychom se neměli nechat předělávat od druhejch a vyřvat všechen vztek a nepřizpůsobovat se ostatním a bejt takový, jaký chtěj abychom byli.
"Křič! Dokud jsi sám sebou. Křič! I kdyby to mělo být naposled. Křič jak jen dokážeš!"
Durch den Monsun: Je to o velké lásce, která se ztratila, ale člověk věří, že se s ní setká v jiném světě. Bill to napsal po rozchodu se svojí přítelkyní, když byl totálně nešťastný.
"Jsi všude, a přitom je tu tak prázdno. Venku vylézá obrovský tmavý mrak."
Leb´die Sekunde: Tenhle song je o tom, že bychom měli využít každý okamžik a neplýtvat časem. Bill ho napsal v deseti letech, když seděl doma a nevěděl do čeho píchnout :D
"Ode dneška bude každý den nový svět!... Žij každou vteřinu! Pevně ji chyť, jinak ti uteče!"
Rette mich: Opět o lásce. Když se člověk cítí úplně opuštěný a chodí po místech, kde byl někdy s milovanou osobou. Jako ve společném úkrytu, a to potom bolí, být tam sám.
"Poprvé sám v našem úkrytu. ... Naše sny byly lživé, a žádná slza pravá. Řekni, že to není pravda! řekni to teď hned! Pojď a zachraň mě, uvnitř mě to spaluje. pojď a zachraň mě, bez tebe nic nemůžu dělat."
Freunde bleiben: Tenhle song je namířený proti všem, které člověk nemůže vystát a rád by jim to sdělil. Slova "radši zdechlý jako Bill" mu ještě nidko neřekl, ale jistě si to spousta lidí myslí.
"Ty si to, co já nechci být. Kdybys byl radši zdechlý jako Bill. ...Prosím, nedovol nám výt přáteli. my dva se nemůžeme snést!"
Ich bin nich´ ich: Také tady se jedná o milovanou osobu. Člověk s ní ale nemůže být, je pro něj nedosažitelná. Tento pocit prý z celého bandu zná pouze Bill.
"Já tě prostě nedostanu ze sebe ven. ... Nejsem to já, když u mě nejsi, jsem sám."

bill o wenn nichts mehr geht

15. dubna 2006 v 18:15
Tenhle song vysvětluje to, co bude po smrti. Mnoho lidí říká, že jsem příliš mladý na to, abych o tom přemýšlel. Nemám strach ze smrti. Ale každý doufá, že po smrti ještě něco přijde. My máme štěstí, že v naší rodině dosud ještě nikdo nezemřel a ani nikdo mě blízký. Ve skupině myslíme taky na naše domácí mazlíčky, když o tom zpíváme. Je to smutný, když umírají domácí mazlíčci. Já mám rád psy. Kdyby můj pes umřel, tak se mi zhroutí celý svět. Mému kříženci dobrmana a labradora - Scottymu je 6 let. Je tak sladký! Jsem docela smutný, že ho teď nemůžu vidět tak často.

bill o leb' die sekunde

15. dubna 2006 v 18:14
Jsem napsal, když mi bylo deset. Vznikl o víkendu, seděl jsem doma a nic se nedělo. Jsem ten typ člověka, který musí pořád něco dělat. Nemůžu celý den ležet v posteli a nic nedělat. Chci vnímat všechno, co je kolem mě. Zkouším vnímat každý okamžik a zažít si ho. Momentálně to není těžký: Užíváme si každou chvíli našeho úspěchu. Všichni mladí nežijí život naplno tak jako my. Vidíme různá města a zažíváme spoustu legrace. Ale není to pořád jenom lehké, žít okamžikem. Když jste smutní posloucháte naše písničky a připomínáme vám, že musíte žít každou vteřinu. Koneckonců, existují okamžiky, které bych si rád udržel. Chvíle, kdy jsme šli na "Stars for free" v Magdeburgu na jeviště a 75 000 lidí ječelo kvůli nám.

bill o lass und hier raus

15. dubna 2006 v 18:13
Popisuje naše sny. Písnička vznikla někdy uprostřed, takže jsme vlastně mysleli, že s ní prorazíme. Tenkrát jsme byli hrozně šťastný, že jsme směli spolupracovat s producentem. Řekl nám: "Bude dobrý, když to uveřejníte." Ale jako superstar necítíme nic, jak se to v textu píše. Jsme stále stejní jako dřív. Děláme hudbu a moc nás těší, když se lidem líbí. V jedný sloce je: "Nejsme boygroup a … (neumím to přeložit)." To nám bylo stále vytýkáno. Tenhle text jsme s klukama psali samy. Vznikl jako poslední.

bill o schrei

15. dubna 2006 v 18:12
Schrei vypravuje o tom, že se prostě nechceme přizpůsobit, ale říkat nahlas svoje názory. Vypráví o frustraci, že se musíme ve všedních dnech přizpůsobit. To není to, co chceme. Proto musíme někdy křičet, dostat ze sebe tu frustraci. Když jí zpívám live, tak se mi podaří docela dobře odbourat agresi. To je osvobozující.

bill o gegen meinen willen

15. dubna 2006 v 18:12
Tenhle song jsme napsali, protože myslíme, že rozvod rodičů je velmi důležité téma. O tom musíme zpívat. Divíme se, že o tom ještě nikdo nenapsal. V naší generaci je mnoho dětí, které mají rozvedené rodiče. Ve třídě máme taky několik takových spolužáků. Mnoho lidí nemá odvahu o tom mluvit. My chceme tyto pocity vyslovit. Ačkoliv u nás to nebylo tak, jak zpívám. Naši rodiče na nás brali ohled a byli jsme docela rádi, že se rozvedli. Nejlepší by bylo si z toho nic nedělat. V žádném případě nechci, aby spolu všichni rodiče zůstali jen kvůli dětem. Ale měli by si svých dětí všímat. Máma a táta se musí starat o děti. Tom a já dnes nějak netrpíme rozvodem našich rodičů. Máme kontakt s oběma stranama a to je v pořádku. Jsme rodina, i když naši rodiče nejsou spolu.

bill o der letze tag

15. dubna 2006 v 18:11
V Der lezte Tag se ptám jaké by to bylo kdyby se vědělo, že tohle je poslední den, který žijeme. Ve svém posledním dnu bych chtěl být se všemi lidmi, které mám rád. To je opravdu hodně smutná myšlenka. Tahle písnička vznikla v jeden depresivní den. Zpívám: "Když je tohle ten poslední den, prosím, ještě mi to neříkej." Bylo by hrozný kdybychom to věděli.

bill o jung und nicht mehr jungendfrei

15. dubna 2006 v 18:10
Každý, kdo s námi byl jedenkrát na cestě, ví, co tímhle songem myslím. Náš manažer a průvodce musí pěkně trpět. My prostě děláme to, co chceme a nedáme si říct. To můžete pozorovat na našich vystoupeních, jak vypadáme. Někdy je to mládeži nepřístupný. Ti co jsou s námi dva dny na cestách, se potom musí dva týdny léčit.

bill o freunde bleiben

15. dubna 2006 v 18:09
Ve Freunde Bleiben zpívám "Milejší než Bill" - nikdy mi to nikdo přímo neřekl, ale nám se tahle věta zdá vtipná. Myslím, že to dělá hodně. Miluju tenhle song, protože je o povrchním, nepoctivým přátelství. Když se lidi vůbec neznají a jenom ze zdvořilosti si říkají: "Ahoj", to je pošetilý! Písnička je namířená na pár lidí z Magdeburgu. Vlastně je to taky trochu cool, že existují takový lidé. Rád se hádám a diskutuju a můj bratr Tom taky. Hrozně rádi provokujeme ostatní. A absolutně nás těší, když se můžeme rozčilovat při drbání.

bill o rette mich

15. dubna 2006 v 18:09
Je jediná opravdová balada na albu a jedná se o bolest z lásky. Já už jsem to párkrát zažil, že jsem se cítil osamocený jako v téhle smutné písničce. A vracel se na místa, kde jsme byli společně, ve společném úkrytu a že to potom bolí, být tam bez milované osoby. Je možné cítit bolest ve vztahu, když si nerozumí. Nebo když to přítelkyně skončí. Rozhodně bude existovat jediná dívka Magdeburgu, tomu věřte, pro kterou zpívám písničky. Ale já jsem ještě docela mladý a neměl jsem ještě tak drsný vztah. Proto tu rozhodně nejde o dívky.
 
 

Reklama