Humanoid

Tokio Hotel - singl "Automatisch" v září

9. srpna 2009 v 17:05 | Kwikinka
Hamburg/Los Angeles (dpa) - Dva týdny před vydáním nového alba "Humanoid", vyjde uprostřed září singl "Automatisch". V angličtině se bude jmenovat "Automatic".

"Bill a Tom byli na cestě z jejich hotelu do našeho studia, vlastně protože jsme s Billem chtěli nahrát zpěv", řekl producent David Jost dpa. "Krátce předtím, než kluci přijeli do studia, zavolal Bill z auta a řekl, že má nápad na song, který by se měl jmenovat "Automatisch". Nahrávky zpěvu nejdříve posunuli. "Celý song jsme ve studiu napsali v méně než dvou hodinách" řekl Jost, který je také manažerem magdeburské kapely. "Tak to ale neběželo u všech songů, některé songy jsme vybojovali v překonaných nocích."

"To je u každého songu jiné", říká k tomu zpěvák Bill Kaulitz. "Nemáme na to žádný recept. Je pár songů, u kterých jsme dělali několik verzí do té doby, než jsme byli konečně spokojeni." Vedle Billa patří k Tokio Hotel jeho dvojče Tom, stejně tak bubeník Gustav Schäfer a basista Georg Listing.

Album je dokončeno po bratrské hádce

9. srpna 2009 v 17:03 | Kwikinka
Bill a Tom byli právě v Los Angeles, aby udělali konečné nahrávky kytary a zpěvu. Produkce je hotova a teď album mixujeme," řekl Jost.

"Před pár dny měli Bill a Tom malou hádku o tom, co by mělo být na finálním tracklistu nového alba. Ale vypadá to, že tento vnitřní problém je vyřešen," napsal Jost. "Bill teď sestavil tracklist zahrnující všechny songy, které budou součástí alba Humanoid. Podle Billovy poslední verze bude na albu 13 songů."

"Už jako malý kluk byl Bill nesmírný melancholik. Při psaní a nahrávání jsou jeho emocionální extrémy jeho největší východou. Ve studiu je Billova pravdivost vždycky jeho poslední nálada a poslední pocity. Někdy Bill vešel do studia - ve snění úplné bdělosti - a z kapes a tašek vytahoval zmuchlané kousky papírů s jeho nápady na songy."

 
 

Reklama